Obsah

SNOW FILM FEST 2023 + host Michael Pokorný

SFF 2023 V sobotu 25.11. se můžete opět těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu a dalších zimních radovánkách. Hostem festivalu bude Michael Pokorný se svou přednáškou o lyžařské expedici do NP Sarek na severu Švédska, v poslední divočině Evropy.

Datum konání: 25. 11. 2023 začátek od 16:00, délka 7 hodin

Místo konání: Kino Mír, Náměstí Míru 177, Heřmanův Městec, 53803

Typ akce: ostatní

Organizátor: SPOKUL HM, p.o.

Doba trvání: 7 hodin

Plné vstupné: 150 Kč

Rezervace

V průběhu festivalu Vám promítneme všechny filmy tohoto ročníku. Více informací zde:  Snow Film Fest - Zažij dobrodružství na plátně tvého kina!

Jako obvykle pro Vás bude o přestávkách připraveno občerstvení.

 

Hostem večera bude Michael Pokorný, který vystoupí cca od 18:30.

Lyžařská expedice národním parkem Sarek

Za polární září a rosomáky v poslední divočině Evropy

Nevedou tam žádné cesty, nejsou tam žádné chaty, a dokonce ani žádné značené stezky. Nesmí tam žádná motorová vozidla a nejbližší silnice je nejméně den cesty. To je národní park Sarek, poslední divočina Evropy. Kde jinde si lépe splnit klukovský sen nakouknout do světa drsných polárníků, že? Ale jak to se sny bývá, s realitou mají společného málo. O to hlubší jsou pak zážitky. Když je ovšem přežijete…

Polárníky z nás tato premiérová expedice neudělala, ale co se však drsného severu týče, tak již přesně víme, co obnáší nekonečně brodění bezednými závějemi a celodenní pochod v oslepující sněhové bouři. Správným slovem je RESPEKT a hned potom DOBRODRUŽSTVÍ a ÚŽAS. To, když vichr utichnul, liduprázdnou krajinu prozářilo slunce a ohromila nás scenerie nejvyšších švédských hor, kterými jsme si 10 dnů šlapali stopu.

Pokorný Sarek 2

Pokorný Sarek


Vytvořeno: 31. 10. 2023
Poslední aktualizace: 31. 10. 2023 22:56

  • Heřmanův Městec